Kosmetologia estetyczna

Bezinwazyjne działania, służące pobudzeniu tkanek organizmu do regeneracji, czynnego spowolnienia procesów starzeniowych oraz do odbudowy równowagi psychofizycznej wchodzą w zakres kosmetologii estetycznej. Terapie oparte na współdziałaniu preparatów aktywnych oraz urządzeń specjalistycznych mają na celu wsparcie w walce z takimi problemami jak łojotok, alergia i suchość skóry oraz zmarszczki.

Jednym z zabiegów, które proponuje kosmetologia estetyczna jest oczyszczanie wodorowe. Prezentując właściwości oczyszczające i przeciwstarzeniowe to metoda alternatywna dla terapii antyoksydacyjnych, opartych o naturalną witaminę C lub koenzym Q10.

Oferta gabinetu obejmuje oczyszczanie wodorowe oraz inne zabiegi, mające na celu wspomaganie walki z dotkliwymi przypadłościami, takimi jak łojotok, suchość i alergia skóry oraz zmarszczki (związane z wiekiem, jak również mimiczne).

Oczyszczanie wodorowe

Polega na dostarczeniu skórze cząsteczek wodoru, które oczyszczają skórę na poziomie komórkowym. Ponieważ wodór jest najmniejszym i najlżejszym pierwiastkiem, ma możliwość przenikania do głębokich struktur skóry. Aktywny wodór dostarczany jest skórze za pomocą nasyconego nim strumienia wody, który dodatkowo eksfoliuje martwe komórki naskórka, pozostawiając ją dogłębnie oczyszczoną. Ponadto aktywny wodór wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe eliminując wolne rodniki tlenowe. Dzięki małej masie przenika on w głąb skóry, gdzie łączy się z reaktywnymi i najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami tlenowymi, a następnie w postaci wody usuwany jest z organizmu, tym samym zatrzymując proces starzenia się skóry. Okazuje się, że wodór jest najsilniejszym antyoksydanem, jest znacznie efektywniejszy niż witamina c, czy nawet koenzym Q10. Oczyszczanie wodorowe to zatem metoda oczyszczania skóry, która działa nie tylko wieloetapowo, jak również wszechstronnie.

1 ETAP

OCZYSZCZANIE WODOROWE

Aktywny wodór efektywnie oczyszcza skórę na poziomie komórkowym. Jednocześnie neutralizuje i redukuje wolne rodniki tlenowe, odpowiedzialne za starzenie się skóry, dzięki czemu zatrzymuje proces starzenia.

2 ETAP

HYDROPEELING

Hydropeeling czyli zabieg wodnej mikrodermabrazji wykonywany jest pod wysokim ciśnieniem wody, dzięki czemu pozwala osiągnąć gładką, jednolitą i świeżą skórę. Ten etap zabiegu usuwa martwe komórki oraz zanieczyszczenia z powierzchni skóry.

3 ETAP

INFUZJA JONOWA

Podczas zabiegu, w postaci serum typu premium, do komórek skóry wprowadzane są substancje eksfoliujące i odżywcze. Efekt złuszczania potęgowany jest dzięki kwasowi mlekowemu, natomiast działanie odżywcze i regenerujące zawdzięczamy aktywnej witaminie c.

4 ETAP

LIFTING MCS

Zakończeniem zabiegu jest etap masażu przy użyciu głowicy MCS wykorzystującej stymulację mikroprądami. Pozwala ona zwiększyć elastyczność i napięcie skóry, a także aktywować proces przepływu krwi rozpoczynając proces przebudowy włókien kolagenu i elastyny.

Pellingi medyczne

Oczyszczanie wodorowe AQUAsure H2

Roll CIT

Fala radiowa ABLAZE

Masaż z użyciem RF

VITA -C- zabieg z wysokoskoncentrowaną witaminą C

Reti Peel

Lift Peel

Asiatic Peel

Mezoterapia Cytocare