Modelowanie sylwetki

Endermologia lpg lipomassage

Poznaj zabieg LIPOMASSAGE™

LIPOMASSAGE™ jest specjalną metodą wyszczuplania mającą za zadanie trwałą eliminację opornego tłuszczu, który nie poddaje się ćwiczeniom fizycznym i diecie. Efekt zabiegów można zaobserwować już po sześciu sesjach, z których każda trwa 35 minut.

Objęta patentem technika LPG® ROLL uruchamia intensywną biologiczną reakcję, która rozpoczyna proces redukcji opornego tłuszczu i stymulację produkcji elastyny i kolagenu. Warto podkreślić, iż metoda ta jest w 100% naturalna.

Będąca zasadniczą funkcją LIPOMASSAGE™ mechaniczna stymulacja LPG®, ma za zadanie eliminację tłuszczu poprzez wysyłanie właściwych impulsów do komórek tłuszczowych (nazywanych także adipocytami). Jednocześnie zachodzi proces stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, czego rezultatem jest bardziej jędrna skóra.

Sonotermolipoliza fusiomed

Jest to metoda, która koncentruje w swojej głowicy dwie siły- fale ultradźwiękowa i falę radiową. Zabieg umożliwia jednoczesną  redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz ujędrnia i przebudowuje skórę właściwą.

Sonotermolipoliza łączy w sobie emisję ultradźwięków niskiej częstotliwości oraz fali radiowej monopolarnej o szerokim spektrum częstotliwości (od 300 kHz do 1 MHz). Ultradźwięki wytwarzają mikrodrgania mechaniczne do uszkadzania komórek tłuszczowych i zwłóknienia tkanek. Energia fali radiowej doprowadza do równomiernego nagrzania głębokich struktur skóry powodując stymulację fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, a także miejscowe wzmocnienie cyrkulacji krwi. Efektem czego jest poprawa jędrności skóry i jej przebudowę. FusioMed to gwarancja eliminacji cellulitu (według badań średnio aż o 73%!) i tkanki tłuszczowej. To jedyny w swoim rodzaju zabieg o udowodnionych klinicznie rezultatach, które porównywalne są z efektami zabiegów chirurgicznych, a jednocześnie całkowicie nieinwazyjny. Nie wymaga rekonwalescencji.

Kriolipoliza – cryoliposculpt

To metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wynikiem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg nie wymaga robienia badań ani żadnych przygotowań. Trwa godzinę. Specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej. Aplikator jest próżniowy i zasysa tkankę. Dzięki aplikatorowi zostaje pobrane ciepło z komórek, zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. Czujniki wbudowane w aplikator są połączone z panelem sterowania w celu stałego monitorowania i regulowania chłodzenia. Głównym celem zabiegu jest takie ochłodzenie komórek tłuszczowych, aby spowodować ich obumarcie. Komórki tłuszczowe (adipocyty) znajdujące się w tkance podskórnej (pod skórą właściwą) to głównie komórki bogate w nasycone kwasy tłuszczowe szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur. Z drugiej strony sąsiadujące z nimi naczynia krwionośne, nerwy obwodowe, melanocyty, fibroblasty czy komórki o niskiej zawartości tłuszczu są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie czynnika chłodzącego. Dzięki tej różnicy temperatur możliwe jest pewne usuwanie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia otaczających ich tkanek. Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje.

Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega następująco:

  • bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopniowym uwalnianiem lipidów.
  • pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.

Zależnie od powierzchni ciała, która zostanie poddana działaniu terapii, konieczny może być więcej niż jeden zabieg. 

Na przykład: 

  • aby móc usunąć komórki tłuszczowe z brzucha potrzebne są 2 zabiegi,
  • na każdy wałeczek tłuszczu w talii – po 1 zabiegu,
  • dolna część pleców – 2 zabiegi.

Jakie temperatury?

Badania kliniczne wykazały, że najbardziej optymalną temperaturą dla efektywnego rozpady komórek tłuszczowych w zależności od ilości zalegającego tłuszczu jest:

1. dla osób lekko otyłych potrzebny jest jedynie zabieg „rzeźbiący” od +5 do O stopni C. 

2. dla osób otyłych z widocznymi fałdami tłuszczu od O do -5 stopni C.

3. dla osób bardzo otyłych z dużymi fałdami tłuszczu od -5 do -10 stopni C.

Niższe temperatury niż -10 stopni mogłyby być niebezpieczne, natomiast wyższe niż +5 nieefektywne. 

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest nieinwazyjny i raczej bezbolesny, chociaż można poczuć zimno i odczucie zasysania skóry. Mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki. W przypadku niektórych osób może też wystąpić na krótko osłabienie czucia w obszarze skóry poddanej zabiegowi. Możę się pojawić niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność bez uczucia jakiegoś szczególnego dyskomfortu. 

Kto może wykonać zabieg?

Lekarz, pielęgniarka, fizykoterapeuta lub kosmetyczka. Musi mieć wiedzę o przeciwwskazaniach, na jakie obszary nie można stosować zabiegu, musi umieć rozpoznać skórę uszkodzoną, podrażnioną lub ze zmianami (znamiona, itp.). 

Co się dzieje po zabiegu?

Rezultaty nie są widoczne od razu. Trzeba czekać od kilku tygodni do kilku miesięcy, aby organizm pozbył się uszkodzonych podczas zabiegu komórek tłuszczowych. Są one usuwane z ciała powoli, w trakcie procesu metabolicznego organizmu, tak samo jak tłuszcze pochodzące z pożywienia. Częstotliwość wykonywania zabiegów w serii – z uwagi na to, iż rezultaty widoczne są dopiero po ok. 3 tygodniach od zabiegu, kolejny zabieg na ten sam obszar można wykonać nie wcześniej niż po upływie 4 tygodni od zabiegu poprzedzającego. Dopiero po czterech miesiącach można oglądać finalny efekt. Gabinety kosmetyczne obiecują, że można stracić do 40 proc. tkanki tłuszczowej z obszaru poddanego zabiegowi. Efekty powinny się utrzymać przynajmniej pół roku. Około 30% do 40% efektów zabiegu będzie widoczne w ciągu 15 dni, ale aby w pełni docenić najważniejsze rezultaty zabiegu musimy odczekać co najmniej 6 tygodni. Dopiero w tym momencie zdecydujemy o potrzebie kolejnej sesji.

Dla kogo jest kriolipoliza?

Na pewno nie dla osób chcących się pozbyć tkanki tłuszczowej z dużych obszarów. Efekty kriolipolizy najlepiej widać na małych obszarach. Zabieg jest najczęściej stosowany w trzech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder i górnej partii ud. Nie poleca się jednak kriolipolizy osobom, które chcą zredukować obwód ud, bioder czy pozbyć się tłuszczu z dużych powierzchni ciała.

TERMOLIFTING  BIOTEC ITALIA

Termolifting, nazywany także bezinwazyjnym lub nieinwazyjnym liftingiem, to zabieg, w którym wykorzystuje się ciepło dostarczane do różnych warstw i na różnych głębokościach skóry. Ciepło powoduje regenerację, skrócenie i zagęszczenie istniejących włókien kolagenowych oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu (ilość kolagenu wzrasta o około 30%) i elastyny.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabiegu mający na celu rozpuszczenie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. W przeciwieństwie do liposukcji nie pozostawia zniekształceń na skórze, a ryzyko jakichkolwiek powikłań jest minimalne, co czyni ją zabiegiem bezpieczniejszym. Lipoliza może być alternatywą dla liposukcji (np. w przypadku dyskwalifikacji pacjenta do operacyjnego odsysania tłuszczu) lub jej uzupełnieniem (lipoliza usuwa nierówności skóry pozostałe po liposukcji).

Lipoliza iniekcyjna: jakie daje efekty?

Dzięki lipolizie iniekcyjnej pozbędziemy się:

  • fałdek pod pośladkami,
  • tłuszczu występującego po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud,
  • lekko zaokrąglonego brzuszka,
  • wałeczków na plecach i w okolicach pach,
  • grubego, otłuszczonego „byczego” karku,
  • tłuszczu na ramionach i kolanach.

Lipolizę iniekcyjną wykonuje się także w celu redukcji:

  • tłuszczu w workach pod oczami
  • podwójnego podbródka,
  • tzw. chomików (nadmiaru tłuszczu na policzkach).